Första snön

Hovärken
Trapper
Grader idag: 
-4
Karins Sportbod

Så har första snön kommit i Lofsdalen! Tidigt tycker nog många, och visst kommer det säkert hinna töa bort många gånger innan vintern är här på riktigt...men det är ändå härligt när det frasar under skorna när man går och det biter i kinderna.

Min dotter var i alla fall överförtjust när hon fick pulsa i snön igår och göra sin första snögubbe! Efteråt mös vi i soffan framför brasan och min dotter sa - jag älskar vintern! Kan bara hålla med!

Lägger upp några vinterbilder (amatörfoton ska tilläggas) för er som bor söderöver och får vänta ett bra tag till på snön - håll till godo!

Posted by nina on mån, 2009-10-05 08:28
Besvara
  • Webbadresser och e-postadresser görs automatiskt till länkar.
  • Allowed HTML tags: <h1> <h2> <h3> <h4> <a> <em> <strong> <span> <cite> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd>
  • Rader och stycken bryts automatiskt.

Mer information om formateringsmöjligheter

CAPTCHA
Denna fråga är för att säkerställa att du är en människa och inte en dator som skriver. Detta är ett skydd för att hindra skickande av spam genom formuläret. Vi tackar för din förståelse och extra möda.
Image CAPTCHA
Enter the characters shown in the image without spaces, also respect upper and lower case.